Niepubliczne Przedszkole Zaczarowany Domek

+48 (32) 616 40 59

Indywidualna terapia logopedyczna

Proponujemy przeprowadzenie bezpłatnych badań przesiewowych, w wyniku których możemy określić, które dzieci potrzebują indywidualnej terapii logopedycznej.
Po poinformowaniu rodziców o wynikach tych badań, na ich życzenie może być prowadzona indywidualna terapia logopedyczna oraz neurologopedyczna na terenie Państwa placówki. Szczegółowa bezpłatna diagnoza jest stawiana w ciągu pierwszych kilku zajęć.
W ramach indywidualnych zajęć jest prowadzona terapia wszelkich wad wymowy (zaburzeń artykulacji) oraz innych zaburzeń komunikacyjnych, m. in. : niepłynności mówienia, opóźnionego rozwoju mowy.
Zajęcia logopedyczne prowadzone są w oparciu o nowoczesne pomoce dydaktyczne i skuteczne metody pracy atrakcyjne dla dzieci, takie jak: gry logopedyczne, układanki, kolorowanki, komputerowe programy multimedialne i wibratory logopedyczne.

Terapia prowadzona jest w oparciu o program tworzony indywidualnie dla każdego dziecka. W trakcie zajęć odbywają się ćwiczenia aparatu artykulacyjnego, oddechowe, fonacyjne, ćwiczenia prawidłowej artykulacji głosek w izolacji, sylabach, wyrazach i mowie spontanicznej.
Prowadzona jest szczegółowa dokumentacja wszystkich zajęć, tak aby rodzic lub nauczyciel przedszkola mógł zorientować się nad czym prowadzona jest praca i co należy ćwiczyć z dzieckiem.
Dziecko po każdych zajęciach ma wpisany lub wklejony materiał, nad którym pracowało, często są to kolorowanki, które mają za zadanie zaktywizować dziecko do utrwalania materiału językowego i wspomóc rodziców w domowych ćwiczeniach logopedycznych.

Wróć do „O nas”